ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΠαναθηναϊκόςΠαμβοχαικόςΑ.Ο.Π  ΚηφισιάςΦοίνικας ΣύρουΗρακλήςΗρακλής ΧαλκίδαςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναχαϊκήΝίκη Αιγινίου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης
03/01/2018 • 23:11

Εθνικάρα και στην Κηφισιά

Ένα ακόμη μεγάλο τρίποντο πρόσθεσε στην συλλογή του ο Εθνικός οποίος μετά από 42 χρόνια άνοιξε λογαριασμό στις αναμετρήσεις με την Κηφισιά. Με πρωταγωνιστές τους Σπυριούνη, Αμπανόζ και Νάιτ η ομάδα του Σάκη Ψάρρα νίκησε την Κηφισιά στο Ζηρίνειο με 3-1 σετ (25-20, 25-18, 23-25, 25-19) και με την πέμπτη νίκη της στην εκπνοή του του Α΄γύρου ανέβηκε στους 16 βαθμούς.

Ηρακλής, πανηγυρική
03/01/2018 • 22:31

Απίστευτη «ροπαλιά» του Ηρακλή επί του ΠΑΟΚ

Ο ψυχωμένος και γεμάτος ενέργεια Ηρακλής, «πλήγωσε» στην «καυτή» Μίκρα τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Ορφανού με περισσότερες λύσεις και με 1000 φίλους της στο πλευρό της, νίκησε 3-2 σετ (25-20, 25-19, 22-25, 21-25, 15-11) τον «δικέφαλο» που υπέστη την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα.

03/01/2018 • 21:44

Με «Μπίδη» και Τάπια, 3-1 η Χαλκίδα

Ο Χαραλαμπίδης έκοβε (5 μπλοκ και 16π.), ο Τάπια σκόραρε (23π.) και ο Ηρακλής Χαλκίδας πανηγύρισε μια ακόμη μεγάλη νίκη. Αυτή τη φορά πέρασε νικηφόρα με 3-1 σετ (26-24, 20-25, 25-23, 26-24) το εμπόδιο της Νίκης στο Αιγίνιο σε ένα πολύ κλειστό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Παμβοχαϊκός
03/01/2018 • 21:25

"Αφεντικό" στην Πελοπόννησο ο Παμβοχαϊκός, 3-0 στην Πάτρα

Με 14 συνολικά άσσους, οι 6 από τον Μουνίζ, ο ανανεωμένος Παμβοχαϊκός πέρασε ατσαλάκωτος από την Πάτρα επικρατώντας 3-0 σετ (25-20, 25-18, 25-15) της Παναχαϊκής που δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό, αφού παραμένει τελευταία με 2 μόλις βαθμούς και χωρίς νίκη σε 11 ματς.

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
03/01/2018 • 18:46
Ουσίκοφ, Λι
03/01/2018 • 16:12

«Τρομάζει» ο Ουσίκοφ, πλησιάζει ο ΠΑΟΚτσής Λι

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει ολοκληρωθεί το ρόστερ του ΠΑΟΚ με δύο ακόμη αλλαγές να διαμορφώνουν μια διαφορετική ομάδα, σε σχέση με αυτή που ξεκίνησε την προετοιμασία τον Αύγουστο.

Ο Γκόμεζ
29/12/2017 • 13:12

Χώρισαν για να ξανασμίξουν ΠΑΟΚ και Γκόμεζ

Με την ελπίδα ότι οι δρόμοι του ΠΑΟΚ με τον Γκόμεζ θα διασταυρωθούν όσο πιο σύντομα γίνεται έπεσε και τυπικά η αυλαία της συνεργασίας των δύο πλευρών με συνέντευξη τύπου που φιλοξενήθηκε στο Παλατάκι.

Ο Ριζόπουλος
    28/12/2017 • 19:57

Άνοιξε την ...πόρτα ο Ριζόπουλος στον Ηρακλή

Παρελθόν από τον Ηρακλή αποτελεί εδώ και λίγες ώρες ο Δημήτρης Ριζόπουλος. Τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο "γηραιός" ανάγκασαν τον Σερραίο υποδοχέα να ανοίξει την πόρτα της εξόδου.

Ο Χάρι Γκόμεζ
    28/12/2017 • 08:08

Τέλος ο Γκόμεζ, Ουσίκοφ προ των πυλών

Οι μεγάλοι αθλητές ξέρουν να τελειώνουν οι ίδιοι τα συμβόλαια τους όταν καταλαβαίνουν ότι δεν μπορούν να προσφέρουν αυτό που θα ήθελαν στην ομάδα τους.

Στην τρίτη θέση ο Φοίνικας, 3-1 τον ΠΑΟ.
    24/12/2017 • 15:15

Στην τρίτη θέση ο Φοίνικας, 3-1 τον ΠΑΟ

Με πρώτο σκόρερ τον συνήθη ύποπτο Μπόγιαν Γιορντάνοφ (21π.), αποτελεσματικό Πέτερλιν (17π., 62% επ.) με 14 μπλοκ (από 4 Μαρούλης και Χήρας) και 9 άσσους (4 ο Λινζ), ο Φοίνικας νίκησε 3-1 σετ τον Παναθηναϊκό, τρίποντο που τον έβαλε στην τρίτη θέση μαζί με τον Ηρακλή Χαλκίδας.

Εθνικός, πανηγυρική
    23/12/2017 • 23:35

Η νύχτα του ...Νάιτ για τον Εθνικό

Μια νύχτα γεμάτη ...Νάιτ ήταν η αποψινή για τον Εθνικό που με ηγέτη τον διαγώνιο του Κέισι Νάιτ που σημείωσε 31 πόντους εκ των οποίων 3 άσσους και 5 μπλοκ, νίκησε τον Ηρακλή με 3-1 σετ (25-19, 29-31, 28-26, 25-22).

Παμβοχαϊκός, πανηγυρική
    23/12/2017 • 22:34

Χριστούγεννα με νίκη για τον Παμβοχαϊκό

Μια τεράστια ανάσα, βαθμολογική και ψυχολογική, για τη συνέχεια, πήρε ο Παμβοχαϊκός ο οποίος σημείωσε την τρίτη του νίκη στην φετινή Volleyleague επικρατώντας στην έδρα του με 3-2 σετ επί της Κηφισιάς.

17/01/2018 • 16:58