Διπλό η Ρέιντζερς στο 94'

Κώστας Δούκας
07/05/2017 • 16:29
Ο Γκάρνερ της Ρέιντζερς
Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Ρέινζερς νίκησε εκτός έδρας 2-1 την Πάρτικ Θιστλ με τέρμα του Γκάρνερ στις καθυστερήσεις.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου στην αναμέτρηση. Ο Κρίστι Ελιοτ σέντραρε και ο Κρις Ντούλαν με κοντινή κεφαλιά πέτυχε το 1-0. Το 1-1 σημειώθηκε επτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση του ενενηντάλεπτου με δεξί σουτ του ΜακΚέι και το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 94' μετά από σέντρα του Κένι Μίλερ και κεφαλιά του Τζόε Γκάρνερ.

Πολλαπλό το ενδιαφέρον σε Τορίνο, Σαρλερουά και Μασσαλία

Οι σταθερές αξίες του Γαλλικού πρωταθλήματος μας προσφέρουν καλές ιδέες σήμερα. Μάλιστα στα παιχνίδια της Μασσαλίας και του Λιλ η δυναμική και το φορμάρισμα των αουτσάϊντερ κάνουν πιο ελκυστικές τις τιμές παραγωγικότητας. Τα ματς σε Σαρλερουά και Τορίνο λόγω των συνθηκών μπορεί να βγάλουν στην επιφάνεια συναρπαστική εξέλιξη στη ροή τους πέραν των όποιων κινήτρων.

13/02/2018 • 17:00